Jan 27, 2026 پیام بگذارید

چگونه می توان حرفه ای بودن یک بار مصرف را برای رفتن به کارخانه ظروف مواد غذایی- ارزیابی کرد؟

مطالب
  1. I. تجهیزات تولید و ارزیابی توان فنی
    1. 1.1 ارتقاء تجهیزات و سطح اتوماسیون
      1. تجهیزات قالب گیری تزریقی
      2. تجهیزات ترموفرمینگ
      3. سطح هوش
    2. 1.2 ارزیابی نام تجاری تجهیزات و سازنده
      1. برندهای بین المللی
      2. برندهای مطرح داخلی
    3. 1.3 تعمیر و نگهداری تجهیزات و پیکربندی ظرفیت
      1. 1 اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)
      2. 2 پیکربندی ظرفیت
  2. II. فرآیند تولید و ارزیابی بلوغ تکنولوژیکی
    1. 2.1 مقایسه فرآیندهای تولید اصلی
    2. 2.2 کنترل و پایداری پارامتر فرآیند
      1. فرآیند قالب گیری تزریقی
      2. فرآیند ترموفرمینگ
      3. پردازش مواد زیست تخریب پذیر PLA
    3. 2.3 راه حل های فنی برای مشکلات رایج کیفیت
      1. مشکلات تغییر شکل
      2. مشکلات تخریب
    4. 2.4 فناوری قالب و عمر خدمات
      1. انتخاب مواد قالب
      2. دقت پردازش قالب
  3. III. انتخاب مواد خام و ارزیابی استانداردهای ایمنی و حفاظت از محیط زیست
    1. 3.1 استانداردها و انتخاب مواد خام درجه تماس با غذا
      1. مواد اولیه قابل استفاده
      2. مواد ممنوعه
      3. الزامات کیفیت مواد خام
    2. 3.2 روندهای کاربرد و توسعه مواد دوستدار محیط زیست
      1. PLA
      2. PBAT
    3. 3.3 سیستم مدیریت تامین کننده و بازرسی ورودی
      1. ممیزی صلاحیت تامین کننده
      2. فرآیند بازرسی ورودی
      3. استانداردها و فرکانس بازرسی
  4. IV. ارزیابی سیستم تست کیفیت
    1. 4.1 آزمایش پیکربندی و کالیبراسیون تجهیزات
      1. تست عملکرد فیزیکی
      2. تست شیمیایی
      3. تست میکروبیولوژیکی
      4. الزامات کالیبراسیون تجهیزات
    2. 4.2 تست اقلام و سیستم استاندارد
      1. تست عملکرد فیزیکی
      2. آزمایش مهاجرت شیمیایی
      3. تست میکروبیولوژیکی
    3. 4.3 فرآیند و سیستم کنترل کیفیت
      1. سه-اجرای استاندارد تست سطح
        1. بازرسی ورودی مواد خام
        2. بازرسی فرآیند تولید
        3. بازرسی نهایی محصول نهایی
      2. استاندارد قضاوت کیفیت
    4. 4.4 قابلیت‌های آزمایشگاهی و آزمایش شخص ثالث
      1. الزامات مربوط به آزمایشگاه‌های داخلی-
      2. همکاری آزمایشی-شخص ثالث
      3. فرآیند تست استاندارد
  5. V. مقیاس تولید و ارزیابی ظرفیت
    1. 5.1 مقیاس صنعت و سطح ظرفیت
      1. وضعیت داخلی
      2. وضعیت جهانی
      3. بازار ظروف قابل تجزیه زیستی
    2. 5.2 تجزیه و تحلیل ویژگی های کارخانه های مقیاس های مختلف
    3. 5.3 میزان استفاده از ظرفیت و قابلیت تحویل سفارش
      1. نرخ بهره برداری از ظرفیت
      2. چرخه تحویل سفارش
    4. 5.4 مدیریت برنامه ریزی تولید و کنترل هزینه
      1. برنامه ریزی تولید
      2. کنترل هزینه
  6. 6. اعتبار صنعت و ارزیابی گواهینامه صلاحیت
    1. 6.1 شرایط اولیه صلاحیت
    2. 6.2 گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت
    3. 6.3 گواهینامه های حفاظت از محیط زیست و صنعت
    4. 6.4 موقعیت بازار و ارزیابی مشتری
    5. 6.5 ارزیابی ریسک و غربالگری منفی
  7. VII. خلاصه

ارزیابی حرفه ای بودن یک پلاستیکیکبار مصرف برای رفتن ظرف غذاکارخانه تولید به یک سیستم ارزیابی چند بعدی- و سیستماتیک نیاز دارد. با اجرای رسمی نسخه جدید "الزامات فنی عمومی برای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی" (GB/T 18006.1-2025) در تاریخ 1 مارس 2026 و پیشرفت سیاست های حفاظت از محیط زیست، استانداردهای ارزیابی به طور مداوم در حال به روز رسانی هستند. در زیر یک روش ارزیابی سیستماتیک و معیارهای قضاوت بر اساس شش بعد اصلی ارائه می شود.

I. تجهیزات تولید و ارزیابی توان فنی

1.1 ارتقاء تجهیزات و سطح اتوماسیون

پیشرفت تجهیزات تولید مستقیماً کارایی و ثبات کیفیت را تعیین می کندیکبار مصرف برای رفتن ظرف غذاتولید در سال 2026، پلاستیکیکبار مصرف برای رفتن ظرف غذاتجهیزات تولید به سمت سرعت و هوشمندی بالا در حال توسعه است و استانداردهای فنی صنعت دستخوش تغییرات قابل توجهی می شود.

4-compartment To-go Containers

تجهیزات قالب گیری تزریقی

دستگاه‌های قالب‌گیری تزریقی اختصاصی-دیوار نازک-سرعت بالا در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی هستند. پارامترهای فنی کلیدی شامل سرعت تزریق 350-750 میلی‌متر بر ثانیه و زمان چرخه 3.8-8 ثانیه است. نسل جدید سیستم کامپوزیت الکترو{16}}هیدرولیک فرکانس طبیعی هیدرولیک را از 65 راد بر ثانیه به 90 راد بر ثانیه افزایش می‌دهد و زمان بسته شدن/باز کردن قالب را به ترتیب به 0.48 و 0.58 ثانیه کاهش می‌دهد و بازده کلی خشک کردن را از 2.3 ثانیه به 08 ثانیه به 1 درصد افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، دستگاه قالب گیری تزریق اختصاصی دیواره نازک پرسرعت سری Baojie KF یک چرخه تولید را در 5 ثانیه تکمیل می کند و 8 کانتینر را در یک زمان تولید می کند، 12 چرخه تولید را در دقیقه تکمیل می کند و 96 کانتینر تولید می کند.

تجهیزات ترموفرمینگ

سه ایستگاه ترموفرمینگ فشار مثبت و منفی پیکربندی اصلی هستند. دستگاه‌های ترموفرمینگ استاندارد با فشار مثبت و منفی سه ایستگاه (610×750) به سرعت 24 قالب در دقیقه می‌رسند و می‌توانند محصولات مختلف از رول‌های پلاستیکی گرمانرم مانند PP، PET، PS، PVC، EPS، OPS، PEEK، PLA و CPET را تبدیل به گرما کنند. پارامترهای کلیدی شامل ناحیه شکل دهی 760×540 میلی متر، عمق شکل دهی 120 میلی متر و محدوده ضخامت مواد 0.2-2.0 میلی متر است.

سطح هوش

در سال 2025، انتظار می‌رود که نسبت تجهیزات مجهز به فناوری اینترنت اشیا به 38 درصد برسد و در سال 2030 از 65 درصد فراتر رود که امکان نظارت{4}}در زمان واقعی داده‌های تولید و نگهداری از راه دور را فراهم می‌کند. تجهیزات پیشرفته مجهز به سیستم تشخیص عیب هوشمند، نظارت بر 12 پارامتر کلیدی در زمان واقعی، کاهش زمان خرابی به 15 دقیقه در هر حادثه است. فناوری موقعیت یابی بصری یکپارچه و تنظیم تطبیقی ​​به طور خودکار انحرافات اندازه 0.1 میلی متری را شناسایی می کند و دقت قالب گیری را تضمین می کند.یکبار مصرف برای رفتن به ظروف غذابه 0.3± میلی متر می رسد.

1.2 ارزیابی نام تجاری تجهیزات و سازنده

قدرت فنی و موقعیت بازار سازندگان تجهیزات بر قابلیت اطمینان تجهیزات و کیفیت خدمات پس از فروش- تأثیر می گذارد.

برندهای بین المللی

HUSKY (کانادا، تاسیس در سال 1953) یک "معیار تکنولوژیکی" در صنعت قالب گیری و ماشین های قالب گیری تزریقی جهانی است. هائیتی اینترنشنال (چین، تاسیس در سال 1966) "شرکت در مقیاس پیشرو" در صنعت ماشین های قالب گیری تزریقی چین است، با سهم بازار جهانی 15٪ و ظرفیت تولید سالانه بیش از 120000 واحد. ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی بالا-از آلمان و ایتالیا در اروپا مزایایی در فناوری قالب‌گیری دقیق دارند و به طور گسترده در زمینه‌های بسته‌بندی خودرو و مواد غذایی استفاده می‌شوند.

برندهای مطرح داخلی

Ningbo Lishong، ماشین آلات پلاستیک هائیتی، گروه Chen Hsong (تاسیس شده در سال 1958)، Yizumi Co., Ltd.، و غیره. این شرکت ها دارای مزایای قابل توجهی در نوآوری های تکنولوژیکی و خدمات محلی هستند. هائیتی اینترنشنال 35 درصد از سهم بازار داخلی را در اختیار دارد، شبکه فروش جهانی گروه چن هسونگ بیش از 50 کشور را پوشش می دهد و ییزومی بیش از 230 فناوری ثبت شده را در اختیار دارد.

Black To-go Food Containers

Clear Hinged Take Out Containers

9x6 Inches Microwaveable Food Container

Anti Fog Hinged Food Prep Box

Multiple Size MFPP Food Box

1.3 تعمیر و نگهداری تجهیزات و پیکربندی ظرفیت

شرایط نگهداری تجهیزات و منطقی بودن پیکربندی ظرفیت بر تداوم تولید و کنترل هزینه تأثیر می گذارد.

اثربخشی کلی تجهیزات (OEE)

استاندارد صنعت: 80٪ - 85٪، شرکت های عالی بیش از 95٪ به دست می آورند.

شرکت‌هایی که از تجهیزات WenTai استفاده می‌کنند، میانگین OEE 92 درصدی بالاتر از میانگین صنعت دارند.

2پیکربندی ظرفیت

کارخانه های حرفه ای دارای چندین خط تولید برای اطمینان از ظرفیت هستند:

  • چاپ یانگروی: 8+ خطوط خودکار، 700،000+ قطعه در روز
  • شرکت سین کیانگ آلار: 40 خط، 200، 000+ مجموعه در روز، 50 میلیون مجموعه در سال

II. فرآیند تولید و ارزیابی بلوغ تکنولوژیکی

2.1 مقایسه فرآیندهای تولید اصلی

تولید پلاستیکیکبار مصرف برای رفتن به ظروف غذاعمدتا از دو فرآیند استفاده می کند: قالب گیری تزریقی و شکل دهی حرارتی، که هر کدام ویژگی ها و سناریوهای کاربردی خاص خود را دارند.

نوع فرآیند ویژگی های فرآیند مزایا معایب سناریوهای قابل اجرا
قالب گیری تزریقی گرانول های PP/PS تا 200-220 درجه حرارت داده می شوند و با فشار بالا به داخل حفره قالب تزریق می شوند. کیفیت بالا، ساختار پایدار، دقت بالا هزینه قالب بالا، چرخه تولید طولانی تر طرح های پیچیده، مورد نیاز استحکام بالا
ترموفرمینگ ورق های پلاستیکی گرم شده تا 180-220 درجه، جذب سطح قالب (40-60 درجه) هزینه کمتر، سرعت بیشتر، استفاده از مواد بالا استحکام کمتر، اشکال محدود اشکال ساده، تولید انبوه

 

Plastic Container For Food Packaging

2.2 کنترل و پایداری پارامتر فرآیند

کنترل دقیق پارامترهای فرآیند کلید تضمین ثبات کیفیت محصول است.

فرآیند قالب گیری تزریقی

پارامترهای اصلی شامل دمای بشکه 260-380 درجه، دمای قالب 210-270 درجه، فشار تزریق 100-140MPa، و فشار نگهداری و زمان تنظیم شده با توجه به محصول است. کنترل نامناسب دما می تواند منجر به زرد شدن محصول، تغییر شکل یا استحکام ناکافی شود، در حالی که کنترل نامناسب فشار می تواند منجر به پر شدن یا سرریز نامناسب شود.

فرآیند ترموفرمینگ

پارامترهای اصلی شامل دمای ترموفرمینگ 180-220 درجه، دمای قالب 40-60 درجه و فشار تزریق است که برای اطمینان از ذوب کافی مواد خام و پر شدن یکنواخت قالب باید به شدت کنترل شود. دستگاه ترموفرمینگ فشار مثبت و منفی سه ایستگاهی با استفاده از فناوری کنترل درجه حرارت لایه‌ای، دما را با توجه به تفاوت ضخامت دیواره‌های ظروف یکبار مصرف غذا کنترل می‌کند و از سوختن در نواحی نازک و ذوب ناقص در مناطق ضخیم جلوگیری می‌کند.

پردازش مواد زیست تخریب پذیر PLA

الزامات کنترل فرآیند حتی سختگیرتر است. دمای غلتک به تدریج از انتهای تغذیه تا انتهای تخلیه به 150-160 درجه کاهش می یابد تا از چسبیدن PLA به غلتک ها جلوگیری شود. سرعت غلتک باید ثابت باشد تا از کشش بیش از حد PLA جلوگیری شود. فاصله غلتک ها باید از هر دو طرف ثابت باشد تا از "ضخیم تر شدن یک طرف و نازک تر شدن محصول از یک طرف" جلوگیری شود.

Disposable Food Containers Microwave Safe

2.3 راه حل های فنی برای مشکلات رایج کیفیت

کارخانه های حرفه ای نیاز به داشتن قابلیت های فنی برای حل مشکلات رایج کیفیت دارند.

مشکلات تغییر شکل

علل اصلی: ضخامت ناهموار دیوار، تفاوت سرعت خنک کننده و فشار تزریق بیش از حد.

  • بهینه سازی طراحی ضخامت دیوار محصول (تفاوت ضخامت دیوار کمتر یا مساوی 30%)
  • تقویت طراحی سیستم خنک کننده (اطمینان از خنک کننده یکنواخت)
  • تنظیم پارامترهای فرآیند قالب گیری تزریقی (جلوگیری از فشار نگه داشتن بیش از حد)

مشکلات تخریب

راه حل هایی برای اطمینان از قالب گیری صاف:

  • افزایش تعداد و مساحت پین های اجکتور (بهینه سازی موقعیت جهش)
  • افزایش زاویه کشش (به طور کلی 0.5 درجه -2 درجه برای ترموپلاستیک ها)
  • افزایش زمان خنک‌سازی (اطمینان از انجماد کافی محصول)، کاهش فشار و زمان نگه‌داری، و بهبود سطح قالب (استفاده از پوشش DLC در صورت لزوم، ضریب اصطکاک کمتر یا مساوی 0.05).

2.4 فناوری قالب و عمر خدمات

انتخاب مواد قالب

محدوده چرخه مواد سختی/ویژگی ها
کمتر یا مساوی 500000 سیکل فولاد پیش{1}سخت شده P20 HRC30-35
چرخه 500 هزار تا 5 میلیون فولاد 718H HRC35-40، Ra0.1-0.2μm

 

wholesale food containers

دقت پردازش قالب

دقت ماشینکاری CNC ±0.01mm، زبری سطح EDM Ra0.8μm، شکاف خط جدایی کمتر یا مساوی 0.02mm، موازی صفحه پین ​​اجکتور کمتر یا مساوی 0.03mm.

طراحی قالب عالی از تجزیه و تحلیل جریان قالب برای یافتن محل بهینه دروازه استفاده می کند و حداقل تغییر شکل محصول را تضمین می کند.

Reusable Takeout Containers

III. انتخاب مواد خام و ارزیابی استانداردهای ایمنی و حفاظت از محیط زیست

3.1 استانداردها و انتخاب مواد خام درجه تماس با غذا

ایمنی مواد خام یک شاخص اصلی برای ارزیابی حرفه ای بودن یک کارخانه است و باید با سری GB 4806 استانداردهای ملی ایمنی مواد غذایی مطابقت داشته باشد.

Reusable To-go Container

مواد اولیه قابل استفاده

پلی پروپیلن (PP، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا کمتر یا برابر 130 درجه، مقاومت در برابر روغن، مقاومت در برابر اسید و قلیایی، تنها پلاستیک قابل استفاده در مایکروویو، دارای گواهینامه اتحادیه اروپا و FDA)، پلی استایرن (PS)، پلی اتیلن (PE)، پلی اتیلن ترفتالات (PET، شفاف، سبک، سبک، مقاوم در برابر درجه حرارت بالا یا مقاوم در برابر اسیدهای ضعیف 70 درجه)، و سایر پلاستیک های درجه تماس با مواد غذایی.

مواد ممنوعه

مواد حاوی سرب، کادمیوم، جیوه، کروم شش ظرفیتی، بی فنیل های پلی برومینه، دی فنیل اترهای پلی برومینه، فتالات ها، بیسفنول A (BPA، محدودیت مهاجرت کاهش یافته از 0.6 میلی گرم بر کیلوگرم به 0.05 میلی گرم بر کیلوگرم، ممنوع در محصولات شیرخواران، PFOooAnoic) اسید پرفلوروکتان سولفونیک (PFOS).

الزامات کیفیت مواد خام

باید با استانداردهای مواد در تماس با مواد غذایی مانند GB 4806.6 مطابقت داشته باشد، بی بو و عاری از مواد خارجی باشد، عملکرد پایدار داشته باشد و در طول پردازش و استفاده مواد مضر منتشر نکند. کارخانه باید از مواد بازیافتی امتناع کند،-مواد PP با کیفیت بالا را انتخاب کند و از مواد ضخیم شده و سازگار با محیط زیست استفاده کند تا از پاکیزگی و عدم سمیت- اطمینان حاصل شود.

Reusable To-go Container

Reusable To-go Container

Eco Friendly Disposable Lunch Boxes

Togo Containers For Restaurants

Togo Containers For Restaurants

 

3.2 روندهای کاربرد و توسعه مواد دوستدار محیط زیست

با پیشرفت سیاست های حفاظت از محیط زیست، استفاده از مواد زیست تخریب پذیر به یک روند صنعتی تبدیل شده است. قبل از پایان سال 2025، صنعت پذیرایی ملی استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی غیرقابل تجزیه- را ممنوع خواهد کرد.

PLA

پلی لاکتیک اسید قابلیت تجزیه زیستی و عملکرد پردازش حرارتی خوبی دارد، نرخ تجزیه زیستی بیشتر یا مساوی 90 درصد و نرخ تجزیه بیش از یا مساوی 90 درصد در 6 ماه در شرایط کمپوست سازی دارد. جعبه های ناهار PLA به سرعت تجزیه 95% در 6 ماه می رسند

PBAT

پلی بوتیلن آدیپات ترفتالات دارای چقرمگی و عملکرد پردازش خوبی است، اغلب با PLA مخلوط می شود، مواد مخلوط PBAT/PLA به نرخ تجزیه 95٪ می رسند.

Togo Containers For Restaurantsاداره دولتی تنظیم بازار استاندارد ملی "پلی بوتیلن آدیپات ترفتالات زیست تخریب پذیر (PBAT)" را در آوریل 2025 بازبینی و منتشر کرد که در 1 اکتبر 2025 اجرا خواهد شد.
نسبت مواد و بهینه‌سازی عملکرد: نسبت بهینه برای سیستم ترکیبی PLA/PBAT 60:40 است و مشکلات لایه‌برداری سطحی از طریق فناوری سازگاری واکنشی حل می‌شوند. افزودن میکروکپسول های لیپاز به PBAT می تواند راندمان کمپوست سازی را تا 50 درصد افزایش دهد.

3.3 سیستم مدیریت تامین کننده و بازرسی ورودی

یک سیستم مدیریت تامین کننده سالم تضمین کننده کیفیت مواد خام است.

ممیزی صلاحیت تامین کننده

کارخانه باید از تامین کنندگان قانونی، تأیید مجوزهای تجاری، مجوزهای تولید مواد غذایی یا مجوزهای تجارت مواد غذایی خریداری کند. آنها همچنین باید مجوزهای تولید (SC)،-گزارش‌های آزمایش شخص ثالث (COA ارائه شده برای هر دسته از مواد خام) و برگه‌های داده ایمنی مواد (MSDS) را بررسی کنند. مواد خام گوشت علاوه بر این به گواهی قرنطینه حیوانات و گواهی بازرسی کیفیت گوشت نیاز دارند.

فرآیند بازرسی ورودی

Clear Disposable Food Containers«روش چهار مرحله‌ای» را کاملاً دنبال کنید: تأیید هویت (درخواست سه گواهی از تأمین‌کننده: مجوز کسب و کار، مجوز کسب‌وکار مواد غذایی و گواهی صلاحیت محصول)، تأیید اطلاعات (بررسی گواهی‌های کیفیت، برچسب‌ها و علامت‌ها و تاریخ انقضا)، بازرسی کالاهای فیزیکی (بررسی ظاهر غذا، برای مواد غذایی که نیاز به مواد غذایی دارد)، ثبت اطلاعات مربوط به ذخیره‌سازی و حمل و نقل خاص فاکتورها و سایر سوابق برای حداقل 2 سال).

استانداردها و فرکانس بازرسی

قبل از ذخیره سازی مواد خام، بخش کنترل کیفیت آزمایش های نمونه برداری را با نرخ 5 ‰ (حداقل 20 نمونه در هر دسته) با تمرکز بر شاخص های کلیدی مانند محتوای فلزات سنگین و باقیمانده تبخیر انجام می دهد و هدف از آن صفر شدن بیش از حد در هر دسته است. مواد اولیه غذایی که نتوانند گواهی انطباق ارائه کنند طبق استانداردهای ایمنی مواد غذایی و استانداردهای اجرای محصول بازرسی خواهند شد.

IV. ارزیابی سیستم تست کیفیت

4.1 آزمایش پیکربندی و کالیبراسیون تجهیزات

مجموعه کاملی از تجهیزات تست پایه سخت افزاری برای کیفیت محصول است.

تست عملکرد فیزیکی

  • ضخامت سنج (یکنواختی ضخامت دیواره جعبه ناهار را هر 2 ساعت یکبار اندازه گیری می کند، نمونه برداری در 8 نقطه کلیدی مانند دیواره های زیرین و جانبی)، دستگاه تست کشش (استحکام مکانیکی محصول را آزمایش می کند)، ابزار تست آب بندی (نرخ نشتی کمتر یا مساوی 0.1٪ تحت فشار 0.5MPa تحت فشار 0.5MPa، مقاومت تست 1 ~ 0 درجه حرارت استاندارد ASTM) تست چرخه دمای شدید درجه، استاندارد GB/T 4546).

تست شیمیایی

  • طیف سنج مادون قرمز (مقایسه طیف مادون قرمز موادی مانند PP/PS/PLA، استاندارد GB 4806.6-2023)
  • طیف‌سنج فلورسانس اشعه ایکس (فلزات سنگین Pb/Cd/Hg کمتر یا مساوی 0.01mg/kg را تشخیص می‌دهد)
  • کروماتوگرافی گازی (فتالات ها را تشخیص می دهد، DEHP کمتر یا مساوی 1.5mg/kg، DBP کمتر یا مساوی 0.3mg/kg)

تست میکروبیولوژیکی

  • انکوباتور میکروبیولوژیکی (تشخیص تعداد کل باکتری ها، کلیفرم ها و غیره)
  • اتوکلاو (استریل کردن محیط کشت و ابزار)
  • اتاقک دما و رطوبت ثابت (کنترل شرایط محیط کشت)

الزامات کالیبراسیون تجهیزات

بر اساس "اقدامات اداری برای اعتباربخشی موسسات بازرسی و آزمایش"، تجهیزات باید "قابل ردیابی، تحت وضعیت کنترل شده، و بر اساس مشخصات نگهداری شوند." چرخه کالیبراسیون کمتر یا مساوی 1 سال برای استانداردهای اندازه‌شناسی (تأیید JJG) و کمتر یا برابر با 1 سال یا 5000 استفاده برای ابزارهای اندازه‌گیری کار می‌کند، با بررسی‌های میانی کمتر یا مساوی 6 ماه. تمام داده های کالیبراسیون و نگهداری باید در زمان واقعی ثبت شوند، از جمله اطلاعات کلیدی مانند اپراتور، زمان، شرایط محیطی و وضعیت ابزار.

Plastic White Plates
Party Food Trays
Stackable Plastic Bowls
Clear To-go Boxes
 

4.2 تست اقلام و سیستم استاندارد

تست کیفیت باید کل فرآیند را از مواد اولیه تا محصولات نهایی، مطابق با استانداردهای ملی و الزامات صنعت پوشش دهد.

تست عملکرد فیزیکی

مقاومت در برابر دما (دمای تغییر شکل بیشتر یا مساوی 70 درجه، تست پایداری حرارتی، استاندارد GB/T 1038)، عملکرد آب بندی (فشار نشتی بیشتر یا مساوی 0.03 مگاپاسکال، نرخ حفظ خلاء، استاندارد GB/T 15171)، مقاومت فشاری (حصول اطمینان از اینکه جعبه های ناهار در حین جابجایی و جابجایی شکل نمی گیرند) مشخصات محصول مطابق با الزامات طراحی است).

آزمایش مهاجرت شیمیایی

مهاجرت کل (تست شده با 4٪ اسید استیک / 50٪ شبیه ساز اتانول)، فلزات سنگین (مهاجرت فلزات مضر مانند سرب، کادمیوم، جیوه و کروم)، فتالات ها (محتوای 6 نرم کننده شامل DEHP و DINP)، آزادسازی بیسفنول A (کمتر از فرم استاندارد چینی، 0.0. کمتر یا مساوی 0.5 میلی گرم در لیتر، حد کل VOC، استاندارد GB 18580).

تست میکروبیولوژیکی

تعداد کل باکتری ها (کمتر یا مساوی 100 CFU/g، استاندارد GB 14934-2016)، کلیفرم ها (غیر قابل تشخیص، استاندارد 4789.3 GB)، کپک (کمتر یا مساوی 100 CFU/g)، و باکتری های بیماری زا (سالمونلا، استافیلوکوک و غیره غیر قابل تشخیص).

5-compartment To-go Bento Box
Togo Box With Clear Lid
Black Togo Boxes
Clamshell To-go Boxes

4.3 فرآیند و سیستم کنترل کیفیت

یک فرآیند کنترل کیفیت کامل کلید ثبات کیفیت محصول است. کارخانه حرفه ای "استاندارد تست سه سطح" را اجرا می کند.

سه-اجرای استاندارد تست سطح

بازرسی ورودی مواد خام

هر دسته از مواد خام با نرخ 5% (حداقل 20 نمونه)، با تمرکز بر شاخص های ایمنی اصلی مانند محتوای فلزات سنگین و باقیمانده تبخیر نمونه برداری می شود. فقط مواد واجد شرایط در انبار پذیرفته می شود.

بازرسی فرآیند تولید

ابتدا-بازرسی قطعه (خود تکنسین‌ها-همه محصولات را از اولین حفره هر دسته پس از قالب‌گیری بازرسی می‌کنند، سپس آنها را به یک بازرس اختصاصی ارسال می‌کنند)، در-بازرسی نمونه‌برداری فرآیند (تست ضخامت هر 2 ساعت، نمونه‌برداری در 8 نقطه کلیدی)، و پایش پارامترهای کلیدی فرآیند (پایش پارامترهای زمان واقعی، نظارت بر پارامترهای سرعت، تغییرات دما{5} دیگر).

بازرسی نهایی محصول نهایی

بازرسی ظاهری (بررسی اینکه بدنه جعبه و لبه‌های درب صاف و بدون خراش برای جلوگیری از خراشیدگی هستند)، تست عملکرد (تست آب‌بندی: تزریق ظرفیت اسمی آب و رها کردن آن روی سطح صاف به مدت 30 دقیقه بدون تغییر شکل، تراوش یا نشتی)، بازرسی ابعادی (بررسی مشخصات محصول، گزارش آزمایشی واجد شرایط برای هر قطعه، گزارش آزمایشی مربوطه و شکل آزمایشی مربوطه است) و دسته ها ارسال می شوند).

استاندارد قضاوت کیفیت

بر اساس طبقه بندی نقص (بحرانی، عمده، جزئی) و استانداردهای پذیرش AQL، دسته به عنوان قابل قبول، نیاز به کار مجدد یا رد ارزیابی می شود.

Black Togo Containers
Black Togo Containers
Air Tight Food Container
3 Compartment Disposable Food Containers

 

4.4 قابلیت‌های آزمایشگاهی و آزمایش شخص ثالث

کارخانه‌های حرفه‌ای باید قابلیت‌های آزمایش مستقل داشته باشند و با مؤسسات آزمایشی معتبر-طرف سوم همکاری کنند.

الزامات مربوط به آزمایشگاه‌های داخلی-

ایجاد آزمایشگاه های بیولوژیکی، آزمایشگاه های مکانیک، آزمایشگاه های فیزیکی و شیمیایی، آزمایشگاه های حرارتی، آزمایشگاه های الکتریکی، آزمایشگاه های نوری و غیره برای آزمایش نمونه های مختلف به صورت طبقه بندی شده.

همکاری آزمایشی-شخص ثالث

با مؤسساتی که دارای گواهینامه های CNAS و CMA هستند، مانند مؤسسه بازرسی و آزمایش کیفیت محصول دالیان (مرکز بازرسی و آزمایش کیفیت محصول بسته بندی ملی)، مؤسسه تحقیقات علمی و فناوری ژونگکه گوانگشی پکن و آزمایش شنژن سایت همکاری کنید. از گزارش های آزمایشی این مؤسسات می توان برای بازرسی گمرکی، ممیزی کارخانه مشتری و ممیزی پلت فرم استفاده کرد.

فرآیند تست استاندارد

  1. فرم درخواست گزارش بازرسی کیفیت را پر کنید ← محصولاتی که قرار است آزمایش شوند به آزمایشگاه پیک کنید ← آزمایشگاه محصولات را بررسی می کند و فرم درخواست ← تست پس از بررسی موفقیت آمیز ترتیب داده می شود ← گزارش تست تایید شده CNAS و CMA پس از تست موفقیت آمیز صادر می شود.
  2. Chinese Food Take-out Containers

V. مقیاس تولید و ارزیابی ظرفیت

5.1 مقیاس صنعت و سطح ظرفیت

درک مقیاس صنعت و سطح ظرفیت امکان ارزیابی موقعیت صنعتی کارخانه مورد نظر را فراهم می کند.

وضعیت داخلی

ظرفیت 2024: 13.8 میلیون تن (20 درصد افزایش نسبت به سال 2020)
پیش بینی 2026: ظرفیت 14 میلیون تن، تولید 11.5-12 میلیون تن
استفاده از ظرفیت: 83٪ -85٪ بازگشت

وضعیت جهانی

ظرفیت 2025: 48.5 میلیون تن
پیش بینی 2030: 62 میلیون تن
CAGR: 5.1٪ سالانه

بازار ظروف قابل تجزیه زیستی

تولید 2026: 15.68 میلیارد دستگاه
ضریب نفوذ بازار: 19.9 درصد
+7.6 درصد نسبت به سال 2023

5.2 تجزیه و تحلیل ویژگی های کارخانه های مقیاس های مختلف

بر اساس ظرفیت تولید، کارخانجات تولید ظروف یکبار مصرف پلاستیکی{0}}به سه سطح با تفاوت‌های کلیدی زیر در ویژگی‌ها تقسیم می‌شوند:

to go boxes
مقیاس کارخانه محدوده ظرفیت تولید پیکربندی هسته فناوری و تحویل
کارخانه های بزرگ >100000 تن در سال جیانگ سو هواپنگ (280 هزار تن در سال)، سین کیانگ آلار (40 خط) 300-450 قطعه در دقیقه، بازدهی بیشتر یا برابر با 98.7٪، خدمات سراسری
کارخانه های متوسط 10000-100000 تن در سال چاپ یانگروی (8+ خط، 700 هزار قطعه در روز) اتوماسیون بیشتر یا مساوی 80٪، میلیون- سفارشات واحد، تحویل پایدار
کارخانه های کوچک <10,000 tons/year 2-5 خط، ده ها هزار قطعه در روز تمرکز منطقه‌ای، انعطاف‌پذیری بالا، ظرفیت سفارش بزرگ محدود-

5.3 میزان استفاده از ظرفیت و قابلیت تحویل سفارش

نرخ استفاده از ظرفیت نشان دهنده کارایی عملیاتی کارخانه است و قابلیت تحویل مستقیماً بر ثبات همکاری تأثیر می گذارد:

نرخ بهره برداری از ظرفیت

میانگین صنعت:<70%, excellent companies: >95%

"Thailand Zhongxin's first phase: 35,000-ton capacity utilization 100%, yield >98%"

چرخه تحویل سفارش

سفارشات معمولی: 8-12 روز
سفارشات فوری: به سرعت 3 روز
محصولات استاندارد شده: "امروز سفارش دهید، فردا تحویل دهید" (2 میلیون قطعه در روز)

5.4 مدیریت برنامه ریزی تولید و کنترل هزینه

مدیریت علمی هسته رقابتی یک کارخانه است و اقدامات کلیدی عبارتند از:

برنامه ریزی تولید

تدوین «برنامه تولید اصلی» به صورت هفتگی، با مشخص کردن واضح تاریخ شروع/تکمیل و حجم تولید؛ تنظیم پویا برنامه نورد بر اساس تقاضا. حذف فرآیندهای گلوگاه از طریق تجزیه و تحلیل تعادل خط تولید؛ و بهبود اثربخشی کلی تجهیزات (OEE).

کنترل هزینه

  • تنظیم محدودیت‌های تلفات مادی (مثلاً مهر زنی تلفات کمتر از یا مساوی 3%)، ردیابی به تیم کاری در صورت تجاوز از حد. آزمایش راه‌حل‌های جایگزین کم‌هزینه (مثلاً جایگزینی مقداری PP با HDPE، کاهش هزینه‌ها به میزان 15% در حالی که استانداردها را رعایت می‌کند). اجرای یک سیستم تدارکات هفتگی برای کاهش موجودی مواد خام و کنترل هزینه های پنهان مانند تعمیر و نگهداری تجهیزات و دوباره کاری محصولات معیوب.

 

6. اعتبار صنعت و ارزیابی گواهینامه صلاحیت

6.1 شرایط اولیه صلاحیت

Clear Food To Go Containersانطباق قانونی یک پیش نیاز برای عملکرد کارخانه است و صلاحیت های اصلی عبارتند از:

گواهی‌های اصلی: مجوز کسب‌وکار (حوزه تجاری شامل محصولات پلاستیکی/مواد غذایی{0}تولید مرتبط)، مجوز تولید مواد غذایی-محصولات پلاستیکی تماس (اجباری، تولید بدون این مجوز ممنوع است)، اسناد تأیید ارزیابی اثرات زیست‌محیطی (اطمینان از اینکه تولید مطابق با الزامات زیست‌محیطی است).
فرآیند درخواست مجوز: شرکت مطالبی را ارسال می کند (مجوز کسب و کار، گواهی سایت، لیست تجهیزات، سیستم مدیریت، و غیره) ← بخش نظارتی بر روی-ممیزی سایت + بازرسی محصول → مجوز صادر شده ظرف 20 روز کاری پس از ممیزی موفقیت آمیز، معتبر برای 5 سال، کل فرآیند 2-3 ماه طول می کشد.

 

6.2 گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت

Black Plastic Round Bowlگواهینامه سیستم نشان دهنده سطح مدیریت است و گواهینامه های اصلی به شرح زیر است:

گواهینامه پایه:سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 (تقریباً همه کارخانه های حرفه ای به این نیاز دارند که کنترل کیفیت را در کل فرآیند تولید پوشش می دهد).
غذا{0}}گواهینامه های خاص:سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ISO22000 (برای شرکت‌های مرتبط{1}}که قابلیت‌های کنترل ایمنی غذا را نشان می‌دهد)، گواهی BRC (گواهی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، که معمولاً توسط شرکت‌های صادراتی{2}} استفاده می‌شود، توسط مارک‌های خرده‌فروشی بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شود)، گواهی FDA (برای دسترسی حرفه‌ای به بازار ایمنی محصولات ایالات متحده ضروری است).
دیگران:FSSC22000 (گواهینامه بین المللی ایمنی مواد غذایی، اختیاری برای{1}شرکت های بسته بندی مواد غذایی با کیفیت بالا)، گواهی BSCI (گواهینامه مسئولیت اجتماعی، تمرکز بر حقوق کار، اجباری برای برخی از مشتریان برند).

 

6.3 گواهینامه های حفاظت از محیط زیست و صنعت

انطباق با محیط زیست و مشارکت صنعت نشان دهنده قابلیت های توسعه پایدار است:

گواهینامه های زیست محیطی:گواهی FSC (برای مواد الیاف گیاهی مانند قالب‌گیری خمیر کاغذ، اثبات مواد خام پایدار)، تأیید-گواهی کمپوست/BPI (گواهینامه کمپوست‌پذیر، اثبات تجزیه‌پذیری محصول در شرایط کمپوست صنعتی)، گواهی LFGB (گواهینامه مواد تماس با مواد غذایی آلمان، یک نیاز کلیدی برای دسترسی به بازار اتحادیه اروپا).
مشارکت استاندارد صنعت:مشارکت در تدوین استانداردهای ملی/صنعتی بازتابی از قدرت فنی است. برای مثال، فویل آلومینیوم نینگبو تایمز تدوین استانداردهای تولید ژجیانگ را برای «حرارت-آب بندی فویل آلومینیومی یکبار مصرف برای-ظروف غذا» و «محصولات فویل آلومینیومی برای پذیرایی و پخت و پز» رهبری کرد. چنین شرکت هایی معمولا صدای بالاتری در صنعت دارند.

 

6.4 موقعیت بازار و ارزیابی مشتری

32 Oz Oval Shape Food Boxبازخورد بازار هسته اصلی شهرت است، با ابعاد مرجع کلیدی:

سهم بازار:در سال 2025، در میان شرکت های پیشرو، Kingfa Technology سهم بازار 14.3٪، حفاظت از محیط زیست Zhejiang Zhongxin 11.7٪، و Jiangsu Zijian New Materials و Jiangsu Huapeng Group به ترتیب 9.4٪ و 6.4٪ بود. برخی از رهبران منطقه ای سهم بازار بیش از 60 درصد در بازارهای محلی خود دارند.
مشتریان اصلی:مشتریان اصلی عبارتند از Meituan/Ele.me و دیگر پلتفرم‌های تحویل غذا، KFC/McDonald's و رستوران‌های زنجیره‌ای دیگر، BaWangChaJi/Mixue Bingcheng و سایر مارک‌های نوشیدنی چای، و بیش از 3000 موسسه غذای گروهی. شرکت‌های صادرات گرا (مانند Fuling Co., Ltd.) بیش از 65% درآمد خارجی دارند.
رضایت مشتری:طبق تحقیقات موسسه استاندارد چین، یک سیستم کنترل کیفیت کامل، سازگاری محصول را 20٪ بهبود می بخشد و رضایت مشتری بیشتر یا برابر 95٪ است. یک ارزیابی در سال 2026 توسط انجمن کیفیت چین نشان داد که رضایت کلی از ظروف یکبارمصرف زیست تخریب پذیر برای رفتن 87.2 امتیاز بود که نسبت به سال 2020 افزایش قابل توجهی داشت (76.5 امتیاز).

 

6.5 ارزیابی ریسک و غربالگری منفی

Chinese Food Take-out Containersخطرات بالقوه باید قبل از همکاری بررسی شوند، با تمرکز بر موارد زیر:

سوابق منفی: یادآوری اعلامیه‌های اداره دولتی تنظیم بازار (به عنوان مثال، کارخانه محصولات پلاستیکی Xinghua Juzhan به دلیل مقاومت در برابر دمای نامناسب، ظروف یکبار مصرف برای رفتن به{2} مواد غذایی را به دلیل مقاومت در برابر دمای نامناسب فراخوان داد، مواد جدید Lu'an Yongxin Jia محصولات را به دلیل مهر و موم ضعیف فراخوان کرد)، و بازخورد از سوی پلت‌فرم‌های شکایت مصرف‌کننده مانند{5}مشکلاتی از قبیل عدم شکل‌گیری مواد غذایی برچسب گذاری ظرفیت نادرست و بوها).
توصیه های غربالگری: سوابق دعوی قضایی و اطلاعات جریمه اداری شرکت را بررسی کنید. از کارخانه درخواست کنید تا گزارش‌های آزمایش شخص ثالث سال گذشته-را ارائه کند. در طول بازدید از سایت، مشاهده کنید که آیا محیط تولید تمیز است و آیا فرآیند کنترل کیفیت استاندارد است یا خیر.

VII. خلاصه

Plastic Food Containers For Take-outارزیابی حرفه‌ای بودن یک کارخانه ظرف{0} یکبار مصرف یکبار مصرف نیاز به ارزیابی جامع در شش بعد دارد: تجهیزات، فرآیند، مواد خام، کنترل کیفیت، ظرفیت تولید، و شهرت. این ارزیابی باید به‌ویژه به استاندارد ملی جدید (GB/T 18006.1-2025) که در سال 2026 مؤثر است و سیاست‌های حفاظت از محیط زیست توجه داشته باشد. در عمل، توصیه می‌شود از ترکیبی از «-بازرسی در محل + بررسی سند + آزمایش نمونه + تحقیقات بازار» استفاده کنید: عملکرد تجهیزات و محیط تولید را در سایت مشاهده کنید، صحت صلاحیت‌ها و گزارش‌های آزمایش را بررسی کنید، نمونه‌هایی را برای تأیید کیفیت شخص ثالث ارسال کنید، و اعتبار صنعت تحقیق و بازخورد مشتری را بررسی کنید.

مشتریان مختلف ممکن است ابعاد مختلفی را در اولویت قرار دهند: رستوران‌های زنجیره‌ای بزرگ بر ظرفیت تولید و ثبات کیفیت تمرکز می‌کنند، پلت‌فرم‌های تحویل غذا بر روی هزینه و انطباق با محیط‌زیست تمرکز می‌کنند، تجار صادراتی بر گواهی‌های بین‌المللی تمرکز می‌کنند و سرمایه‌گذاران بر فناوری و موقعیت بازار تمرکز می‌کنند. از طریق ارزیابی علمی، می توان کارخانه های شریک قابل اعتماد و حرفه ای را انتخاب کرد و از ثبات زنجیره تامین اطمینان حاصل کرد.
 

ارسال درخواست

whatsapp

تلفن

ایمیل

پرس و جو